05     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Rzut Okiem - GryJakub " kYuba aka LinqiN" Bujakowski


CHROME RULEZ?
Na początek newsów dam coś wesołego, żeby nie było że jakiś smutas ze mnie i tylko narzekam. Otóż tą radosną informacją jest wiadomość że Chrome - polskie FPP jest obecnie na trzecim miejscu wsród najbardziej popularnych gier serwisu GameSpot. Ranking został sporządzony na podstawie zapytań czytelników o poszczególne tytuły gierkowe. I co robi wrażenie? Nie? To ja wam mówie teraz i tutaj że ta gra odniesie sukces. Jeśli się tak nie stanie to możecie mnie zesłać na Syberię, ale pamiętajcie że to wy pokrywacie koszty podróży:))

BESIEGER
Besieger będzie RTS-em, w którym podstawą gry będzie budowa miast obrona ich i podboje miast przeciwnika. Pełen standard. Elementem, który będzie wyróżniał Besiegera od innych strategii będzie sposób rozwoju i budowy naszej bazy. Otóż w grze surowce będziemy wykorzystywać tylko i wyłącznie do budowy budynków i rozwijania umiejętnosci naszych jednostek.

BESIEGER


Natomiast ludzie będą pojawiać się sami jeśli będzie dla nich wystarczajaćo dużo miejsca. W grze będzie dostępnych ok. 40 budynków i ponad 20 jednostek. Cała gierka będzie hulać na silniku który będzie umożliwiał zniszczenie niemalże wszystkich obiektów, będzie mógł generować lasy, pustynie, góry itp. Engine Besiegera będzie pozatym umiał niezwykle realistycznie przedstawić efekty atmosferyczne czy takie bajerki jak zachód słońca, spadające gwiazdy i reszte przedziwnych rzeczy. Szykuje się nielada uczta dla fanów RTSów.

NAJLEPSZE NA PC W USA
1. Delta Force Black Hawk Down
2. The Sims: Unleashed
3. Command & Conquer: Generals
4. The Sims Deluxe
5. Zoo Tycoon
6. Powerpuff Girls: Mojo Jojo's Clone Zone
7. CSI: Crime Scene Investigation
8. Warcraft III: Reign Of Chaos
9. Battlefield 1942
10. Mall Tycoon

Musze przyznać że amerykanom poprawił się gust ale szósta pozycja zwaliła mnie z nóg...:P

TRIBES: VENGANCE
Firma Vivendi Uniwersal Games oficjalnie zapowiedziałą iż zamierza wydać trzecią część Tribes o nazwie Tribes: Venegance. Na razie o grze wiadomo niewiele pozatym że wprowadzi naprawde dużo do serii Tribes. Pierwszą rzeczą która mnie zaskoczyła jest fakt że gra ma posiadać bardzo rozbudowany i dopracowany tryb single player. Jest to o tyle dziwne, że Tribes2 było grą praktycznie 'multiplayer only' Kolejną z nowosci jest fakt iż trzecie część Tribesów będzie wykorzystywać engine Unreala a nie jak do tej pory autorski engine panów z Vivendi. Co do fabuły to wiadomo jedynie to że będzie się działa jakies 300 lat przed wydarzeniami z drugiej części. Giera będzie pozatym oferować naprawde wiele godzin gry jak i mnóstwo nowych broni. Premiera nie została zapowiedziana.

RAILROAD TYCOON 3
Powiem wam osobiscie że mnie kolejne gry z serii "... tycoon" zaczynają już denerwować. To jest jak niekoncząca się telenowela... Ale nie jestem to po to żeby się wyżalać tylko po to żeby wam przedstawić co takiego nowego będzie oferował RT3. No to lecimy, gra będzie wykorzystywać zrobiony od podstaw engine 3d, który ma się podobno przedstawiać dość ładnie. Gierka będzie zawierać 25 rozbudowanych misji, 40 róznych lokomotyw napędzanych parą, węglem czy elektrycznoscią. Pozatym nowym Tycoonie będziemy mogli postawić czy zobaczyć ok. 150 odmiennych budynków! Autorzy obiecują także rozbudowany Multiplayer i bardzo klimatyczną muzykę. Premiera ma odbyć się pod koniec bieżącego roku.

CHROŃMY NASZE DZIECI
Najwięksi mózgowcy naszej planety pracjuą obecnie nad PEGI - Pan European Game Information System (nie wiem jak wam ale mi PEGI kojarzy się z czymś/kimś innym:P) Owy system miałby wprowadzić ograniczenia wiekowe na każdą grę któta ukaże się w sprzedarzy w Europie. Pozatym do każdego pudełka z grą byłaby dołączona 'metka' z informajcą dot. Tego co możemy ujrzeć w grze (przemoc, sex, nagość, wulgaryzmy) Autorzy podkreślają, że system nie ma wprowadzić cenzury w grach, tylko zapewnić nam rzetelną informacje na temat produktu który kupujemy.

FIFA? STANOWCZE NIE!
Słynny bramkarz reprezentacji Niemiec - Oliver Khan wygrał niedawno w sądzie rozprawę z Electronic Arts. Wg futbolisty w najnowszej FIFIE wykorzystano jego wizerunek bez uzyskania zgody od ww. osoby. Sprzedaż FIFY w Niemczech została wstrzymana a EA musi zapłacić Khanowi 250.000 EUR odszkodowania. Cóż, nie ma to jak być skromnym...

REDSHARK
Rosyjski Secret Service wymyślił technologie która umożliwia podróżowanie w czasie.

REDSHARK


Jako najlepszy pilot helikoptera KA-50 zostajesz wysłany w czasy Drugiej Wojny Światowej aby zniszczyć Trzecią rzeszę i zapobiec ich morderczym planom. Czegoż to Rosjanie nie wymyślą;)
W grze jak wspomniałem będziesz pilotować nowoczesny KA-50, helikopter-fortece. Twoja maszyna będzie posiadała rozmaite rakiety, działka czy inne duperele. Gra będzie posiadać przyzwoity engine graficzny umożliwiający stworzyć relaistyczne pole walki. Do ciekawych rzeczy należy zaliczyć specjalną "rakietową-kamerę" która będzie podążała za pociskiem dopóki ten nie dosięgnie celu (a'la Max Payne) Jak zapowiadają twórcy gra będzie oferować 15 misji przepełnionych po brzegi akcją. Czy to okaże się prawdą dowiemy się pod koniec wakacji.BREED UHONOROWANY ZNAKIEM JAKOŚCI
Breed nadchodzi wielkimi krokami, tymczasem nVidia zdecydowała się przyznać produktowi swój znak jakości: "The Way Its Ment To Be Played" (wczesniej dostał go UT2003) nVidia wierzy w zdolności programistów z Brat Designs i CDV Software Entertainment, potwierdzając to m.in. tym iż prowadzą z producentami Breed współpracę od kilku miesięcy. Widać że szykuje się naprawdę dobra gierka. Na koniec przypominam że znak jakości nVidii oznacza, że gra wykorzystuje w pełni możliwości najnowszych GeForce'ów. Wierze słowom ludzi z nVidii ale nie jestem pewien tego czy Breed nie będzie posiadał tylko dobrej grafiki i nic poza tym jak Unreal 2. Miejmy nadzieje, że tak się nie stanie.

FIRESTARTER
Akcja Firestartera będzie się działą w 3 zupełnie innych światach: Nowoczesny, Demonicznym i Symbiotycznym. Gierka będzie oczywiście rasowym FPP. Lecz nie zabraknie tu nowości. Do wyboru będziemy mieć 5 różniących się między sobą postaci. Naszą postać będziemy rozwijać dzięki punktom umiejętnosci, które uzyskamy dzięki zabijaniu potworów czy wykonywaniu określonych celów w misjach. Do naszej dyspozycji oddanych zostanie 20 rodzajów broni.

FIRESTARTER


Silnik gry będzie wykorzystywać moc najnowszych kart graficznych, posiadać będzie pixel i vertex shader, możliwść generowania dynamicznych świateł, T&L, wysokiej jakośći textury oraz wiele innych bajerów np. możliwość niszczenia przedmiotów na wiele sposobów. Każda z postaci będzie się składać z 5000 polygonów i zostanie wyposażona w "szkieletową animacje" Twórcy obiecują że gra będzie posiadać niezwykłą atmosferę czyli ciągły nastrój zagrożenia i niepewności. Kolejną mocną stroną produktu ma być multiplayer. Premiera najpewniej pod koniec roku.

CASTING DO RESIDENT EVIL2
Hollywood zapowiedziało, że niedawno rozpoczął się casting do kontynuacji jednej z najlepszych ekranizacji gier komputerowych: Resident Evil. Jak dotąd wiadomo że główną rolę zagra ponętna Milla Jovovich, zdjęcia będą kręcone w Toronto a reżyserią zajmie się Alexander Witt. Tym razem Milla będzie się uganiać za zombiakami po całym miescie jak wiadomo z części pierwszej. Druga część Residenta ma być podobno dużo bardziej brutalna od swojego pierwowzoru. Wątpię w to, że film zachowa atmosferę która towarzyszyła jedynce. Po prostu takiego filmu nie da się powtórzyć, a zresztą wszyscy wiemy jak to z sequelami bywa...

MADDRAX
W roku 2012 w Ziemie uderza kometa. Chiny i większa częśc Rosji zostaje zniszczona, po Europie i Afryce zostały zgliszcza, Ameryka jest tylko po części dotknięta katastrofą. Zdaje się że nadszedł koniec ludzkości. Jednak po 400 latach rasa ludzka wciąż istnieje. Dr Drax postanawia, przenieść się w przeszłość, żeby zapobiec katastrofie, niestety jego niedoskonała maszyna przenosi go w przyszłość. Od tej chwili MadDrax będzie się starać powrócić do swoich czasów i uchronić ludzkość przed tym co czeka ją w przyszłości.

MADDRAX


Maddrax będzie grą typu action/adventure z widokiem TPP. W grze będzie nam dany do zbadania ogromny i niezwykle dziwny świat. Jak zapowiadają twórcy w grze, będziemy mogli kierować "nowoczesnym" czołgiem czy polatać na zmutowanych owadach. Każde z naszych zadań będziemy mogli wykonać na kilka sposobów, a cała gra będzie "hulać" na pięknym enginie 3d. Programisci MadDraxa obiecują poza tym wciągającą fabułę oraz pełno rozwiązań, których dotąd nigdy nie doświadczyliśmy w przygodówkach. Premiera nie została podana.

NIEZMORDOWANY TONY HAWK
Pecetowcy, po długich bojach doczekali się Tony Hawk's Pro Skatera 4 a Activison już zapowiedziało że zamierza wydać THPS5. Gierka ma się ukazać jeszcze w tym roku a dostępna będzie na X-Boxa, PS2 i GemeCube. Najciekawszym jest fakt, iż Activion podpisało z Tonym Hawkiem kontrakt do 2015 roku, na mocy którego będą mogli zrobić tyle cześci Pro Skatera ile tylko im się uda:) W 2015 roku Tony Hawk będzie już miał gdzieś pod 50 lat o ile się nie myle. Ciekawe jak długo chłopak zamierza ciągnąc tą jakże słynną i udaną serie gier z jego nazwiskiem:)


05     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Rzut Okiem - Gry