18     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Tony Hawk’s Pro Skater 4Zbigniew "Emill" Pławecki


Coraz częściej zdarza mi się spotykać z opiniami ludzi (najczęściej są to tzw. hardcore`owi konsolowcy), którzy twierdzą, że PeCety powoli odchodzą do lamusa, że rynek gier na tę platformę powoli się wyczerpuje, a dowieść tego mają premiery takich gier jak Mortal Kombat 5. Z drugiej strony wielu developerów twierdzi, że 2003 rok będzie należał przede wszystkim do komputerów osobistych. To jak to z tymi pecetami właściwie jest? Niby umierają, niby nikt już na nie gier nie robi, a jednak co chwila pojawiają się w sieci informacje o kolejnych zajefajnych grach i równie udanych konwersjach. RED FACTION 2 – miało go nie być a jest, tak samo jest z GTA: Vice City. Czwarta odsłona gry o mistrzu deskorolki też nie miała obejrzeć powierzchni HD`eka żadnego kompa – a jednak! .Tony Hawk strikes back!
Niespełna miesiąc temu firma Aspyr poinformowała, że zostały podpisane stosowne umowy z kompaniami Activision oraz Neversoft, na mocy których teraz pracuje ona nad przeniesieniem najnowszej gry sportowej sygnowanej nazwiskiem Tony`ego Hawka na pecety i maki. Osobom obawiającym się jakości konwersji spieszę wyjaśnić, iż choć nazwa Aspyr w świecie blaszaków nie znaczy zbyt wiele, to jednak właścicielom komputerów firmy Apple jest doskonale znana.
Ładny deck, nie?


To za jej sprawą „jabłkowy” świat ujrzał chociażby TONY HAWK`s PRO SKATER 2 for Mac i TONY HAWK`s PRO SKATER 3 for Mac. Wiedzieć trzeba, że były to produkty udane i stojące na naprawdę wysokim poziomie.

Co nowego? Tak więc za prace nad TONY HAWK`s PRO SKATER 4 wzięli się ludzie mający doświadczenie w przenoszeniu gier sportowych z tej serii na komputery. Niewielki zespół developerski skryty pod nazwą Beenox ma już ponoć gotową wersję beta. Wiadomo natomiast, że gracze pecetowi dostaną niemal wszystko to, co konsolowcy znają już od kilku miesięcy. A więc: nowe skate-parki, nowe zadania, triki, deski. Do tego edytor umożliwiający wybudowanie własnego parku, 14 zawodników-przeciwników, rozbudowany tryb kariery oraz możliwość zabawy przez sieć.

Byle nie spaść, woda w Tamizie o tej porze roku jest lodowata


W wersji pecetowej program obsłuży GameSpy Arcade i pozwoli na wspólną zabawę ośmiu graczom. Pojawią się też nowe tryby, między innymi Goal Attack i Capture The Flag.

Grafa
Zmiany dotkną też silnika gry. Zostanie on dopasowany do możliwości współczesnych pecetów, uzbrojony w lepsze tekstury i bardziej złożone animacje. Część projektów zostanie przygotowana od nowa, część skonwertowana z konsoli i jedynie poprawiona. Zapewne w programie pojawi się też kilka innych niespodzianek, przygotowanych specjalnie dla wersji PC.

3 miesiące się tego uczyłem, patrzcie na mnie!


W chwili obecnej pracownicy firmy Aspyr posiadają niezwykle długą listę propozycji, co można by uatrakcyjnić bądź dodać, jednak nie doczekała się ona jeszcze akceptacji Neversoftu. Wiadomo też, że planują wypuścić demo - to pecetowe będzie biło makowe na głowę.

Wygra czy nie?
THPS 4 będzie z pewnością bardzo interesującym produktem. Szkoda tylko, że trafi do sklepów już w końcówce maja, kiedy większość graczy będzie katowała GTA: VICE CITY, RED FACTION 2 i ENTER THE MATRIX.

Koniec z dominacją S. Wiliams, teraz ja będę królem kortów!


Taki natłok hitów z pewnością będzie miał wpływ na ich sprzedaż. I znów zacznie się gadanie, że nie opłaca się wydawać gier na PC. O tempora, o mores...18     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Tony Hawk’s Pro Skater 4